+90 212 250 13 81

Incoming Programı


Grup, Incentive veya Sejour yapan incoming acenteleri için hazırlanmıştır. Program 6 parçadan oluşmuştur. İlk kısmı hazırlık kısmıdır. Bu kısma Otel, Lokanta, Araç, Kiralık Araç, Deniz Araç, Rehber, Uçak, Müze, Paket ve Diğer ürün bilgileriniz işlenir. İkinci kısım olan Kotasyonda, yurtdışı acentenize fiyat vereceğiniz çeşitli turların, çeşitli kişi sayılarına göre kotasyonunu yapabilirsiniz. Üçüncü kısımda münferit rezervasyonlarınızı yapabilir, dördüncü kısımda da grup rezervasyonlarınızı yapabilirsiniz. Beşinci kısımda grup ve munferit dosyalarınıza fatura kesebilirsiniz. Altıncı kısımda ise çok çeşitli listeler, transfer planlaması, Otel geceleme ve kontenjan listeleri, Maliyet ve kar zarar listeleri, Rehber formları, İsim listeleri, İstatistikler, Muhasebe ve Organizasyon için daha bir çok liste alabilirsiniz. Aşağıda detaylarıyla anlatılmışır.

HAZIRLIK
Bu kısma programın daha ileri kısımlarında kullanılacak bilgiler girilir. Bunlar Şunlardır: Otel Bilgileri, Fiyatları, İndirimleri ve Kontenjanları , Lokanta Bilgileri ve Fiyatları, Araç Bilgileri ve Fiyatları, Rehber Bilgileri ve Fiyatları, Uçuslar, Müzeler, Transfer Bilgileri ve Fiyatları, Diğer Ürünler, Paket Fiyatlar ve Acenteler.

KOTASYON
Yurt dışı acentelerine vereceğiniz fiyat teklifleri bu program tarafından hazırlanır. Günlük kalınan oteller, lokantalar girilir. Hangi gün hangi müzelerin gezileceği, park bahşiş gibi diğer ücretlerin hangileri olduğu işlenir. Tura hangi aracın ve rehberin çıkacağı işlenebilir. Program maliyetleri hesaplarken hazırlık kısmında girilen ücretleri otomatik olarak getirir, isterseniz fiyatları değiştirebilirsiniz. Hazırlıkta olmayan ürünleride girebilmeniz mümkündür. Kotasyonu hazırladıktan sonra istediğiniz kişi sayıları için kur pariteleriyle oynayarak ve free verdirerek maliyetini hesaplattırabilir ve üzerine komisyonunuzunda eklenmesini sağlayabilirsiniz. Bu kısmı aynı zamanda model hazırlamak içinde kullanabilirsiniz. Bu modelleri daha sonra grup veya münferit dosyalarının içine otomatik olarak atmanız mümkündür.

MÜNFERİT VE GRUPLAR
Münferit ve Grup dosyalarını içindeki en küçük ayrıntısına kadar bu iki programa girmeniz gerekir. Aslında günlük devamlı bilgi girilen yer bu iki programdır. Diğer programlara burda girdiğiniz bilgiler yansıyacaktır. Dosyalara, yolcu isimleri, konaklayacağı otelleri, nereden transfer olacaklarını, gidecekleri lokantaları, gezecekleri müzeleri, kullanacakları uçakları ve araçları, rent a carlarını, hangi rehber tarafından gezdirileceklerini ve diğer tüm malyetlerini bu programlara girmeniz gerekir. Münferit dosyaları belli zamanlar için grup dosyalarına bağlayabilirsiniz. Faturanın bir paket fiyatına göremi yoksa dosyanın içindeki bilgilerin satış fiyatına göremi olduğunu belirtebilirsiniz. Dosyayı girdiğiniz anda bu dosyaların Otellere, Lokantalara, Arac ve Rent a Car şirketlerine, Uçak bilet şirketine otomatik rezervasyonlarınızı çekebilirsiniz. Bu rezervasyonları kağıda basabilir, otomatik faks çekebilir veya email ile gönderebilirsiniz. Kotasyon kısmında bir model hazırlamışsanız o modeldeki bilgileri otomatik olarak dosyaların içine atabilirsiniz. Böylece her dosyaya her seferinde aynı bilgileri girmenize gerek kalmaz. Gruplar kısmında back to back gruparınızı istediğiniz tarih aralıkları için bir seferde çok kolay şekilde açmanız mümkündür. Aşağıdaki diğer programlar vasıtasıyla burda girdiğiniz bilgileri çok çeşitli işler için kullacaksınız.

FATURALAMA
Girmiş olduğunuz grup veya münferit dosyaların faturasını kesebilirsiniz. Sadece dosyanın numarasını vermeniz o dosyanın faturasının kesilmesine kafi gelecektir. Bir faturaya birden fazla dosyada işleyebilirsiniz. İstediğiniz taktirde belli bir periyotdaki dosyalarınızın faturasını otomatik olarakta programa hazırlattırabilirsiniz. Faturalarınızı yazıcıdan proforma veya gerçek fatura olarak bastırabilirsiniz. Fatura formunuz nasıl olursa olsun şirketimiz tarafından ona uygun formatta hazırlanacaktır. Kestiğiniz faturaların içeriğini elektronik pasta ile de karşı acentenize göndermeniz mümkündür. Bizim muhasebe programımızı kullanıyorsanız muhasebeye entegrasyonunu bu program vasıtasıyla yapabilirsiniz.

LİSTELER
Bu kısımda bir çok liste vardır. Bunlardan bazıları aşağıdadır. Transfer listesi. İstediğiniz gün veya saatlerdeki arrival veya departure transferlerinizi alabilirsiniz. Listenin kriterlerini seçerek belli bir acentenin veya belli bir bolgenizin, veya sadece belli bir kaç uçağınızın yada otelinizin transfer bilgilerini almanız mümkündür. ransfer Planlaması. Bu kısımda ise transferlerinize araçlarınızı ve transfermanlarınızı dağıtabilir ve belli bir aracın yada transfermanın yapacağı işlerin listesini alabilirsiniz. Uçuş Güncelleştirme. Değişen uçak saatlerinin, parkurlarını veya ucağın kendisinin bilgilerini mevcut dosyalara otomatik olarak update edebilirsiniz. Genel Rapor. İstediğiniz otel, lokanta gibi rezervasyonlarınızın listelerini alabilirsiniz. Hangi tarihlerde hangi otelde, hangi acentelerden kimlerin kaldığını görebilir, çekmeniz gereken veya çektiğiniz rezervasyonlarınızın listesini alabilir, waiting listinizi veya iptal edilmiş rezervasyonlarızı görebilirsiniz. Geceleme Listesi. Otel otel hangi aylar kaç gecelemeniz var oda veya pax bazında görebilirsiniz. Isterseniz günlük olarakta aynı listeyi alabilirsiniz. Kontenjanlar. Otel kontenjanlarınızın son durumunu almanızı sağlar. Program Çizelgesi. Grup veya Münferit dosyalarınızın gün gün neler yapacağını gösterir. Rehber dosyasında otomatik olarak çıkar. Rehber Masrafları. Rehbere hangi grup veya munferit dosya için neye ne kadar para harcayacağının listesini çıkartır. Sirkui Listesi. Gruplara katılan insanların nereden geldiğini, grupta hangi tarihler arasında bulunacağını ve gruptan ayrıldıktan sonra uzatmasını olup olmadığının raporunu verir. Grup İsim Listesi. Grupların isim listesini döker. İstenirse grubun her oteldeki isim listesini ayrı ayrı dökebilir. Rehber Dosyaları. Rehberlere verebilceğiniz listelerin hepsini tek bir programdan alınmasını sağlar. Chart. 15 Günlük periyodlar halinde Araç, Rehber chartlarını çıkartır. Paket Listesi. Grup ve Münferitlere girdiğiniz paket fiyatların listesini çıkartır. Gelen Faturalar. Otel, Lokanta gibi yerlerden gelen faturaların işlendiği yerdir. Faturanın rakkamını kontrol etmenizi ve işlemenizi sağlar. Şirketimizin muhasebe programını kullanıyorsanız faturayı otomatik muhasebeleştirebilirsiniz. Maliyet Listesi. İşlenmiş olan her bilginin maliyetlerini istediğiniz anda görebilirsiniz. Önümüzdeki ay otellerden ne kadar fatura gelecek, veya geçen hafta ne kadar geldi gibi. Kar/Zarar Listesi. Grup veya münferit dosyalardan ne kadar kar veya zarar yapmışsınız oranlarıya birlikte alabilirsiniz. Fatura Listesi. Kesmiş olduğunuz faturaların listesini alabilirsiniz. Faturası Hazırlanacaklar Listesi. Faturası kesilmemiş dosyalarınızın listesini görebilirsiniz. Rezervasyon Okeyleme. Göndermiş olduğunuz rezervasyon fişlerinin okeyi, iptali veya waitingi geldigi zaman bu kısımdan bunları işleyebilirsiniz. Rezervasyon Fisleri. Grup veya münferit kısmında rezervasyon fişlerini göndermediyseniz bu kısımdan toplu veya tek tek olarakta gönderebilirsiniz.

DİĞER ÖZELLİKLER
Programımızdan alabileceğiniz her raporu istendiği taktirde excell gibi programlara çekebilirsiniz. Aldığınız her raporu email veya faks yoluylada gönderebilirsiniz. İstediğiniz taktirde online satış yapabilmek için bu programdaki bilgileri kullanarak bize WEB sayfanızı yaptırabilirsiniz.

Adres İnönü Mah. Elmadağ Cad. Elmadağ Apt. No:4 Kat:4 D:5 Elmadağ Şişli / İstanbul
Telefon 0212 250 13 81 / 0212 250 13 82
Email plan@planyaz.com.tr