+90 212 250 13 81

Ekstra Tur ProgramıGünlük tur düzenleyen acenteler için hazırlanmıştır. İlk olarak turların maliyet kalemleri girilir. Turun kotasyonu çıkartılabilir ve satış rakkamları girilir. Satıcılar ve rehberler tanıtılır. Turlar müşterilere satılır ve daha sonra çeşitli listeler alınabilir. Programın ana detayları aşağıda verilmiştir.

HAZIRLIK
Bu kısma turların maliyet bilgileri, rehber, satıcılar ve turların fiyatları işlenir. Bu kısmın sonunda farklı kişi sayıları için kotasyon çıkartılabilir.

Oteller: Müşterilerin alınacağı oteller bu programda tanıtılır.
Lokantalar: Turların yemek yiyeceği lokantaları, menü ve fiyatlarıyla birlikte bu programa işlenir.
Müzeler: Turlarda gezilecek müzelerin maliyetleri girilir.
Araçlar: Turlarda kullanılacak araç şirketleri ve farklı tip araçlar için alınan fiyatlar işlenir.
Rehberler: Rehberler yövmiyeleriyle birlikte işlenir. İşlenen bir rehber aynı zamanda tur satıcısı olarakta kullanılabilir.
Diğer Giderler: Park üçreti, Bahşiş gibi diğer ücretlerde ku kısma işlenebilir.
Tur Tanımlama ve Kotasyon çıkartma: Satılacak turlar farklı kurlar için satış fiyatlarıyla birlikte işlenir. Turların hangi tür maliyetlerden oluştuğu girilebilir. İstenirse bu maliyetlere göre farklı kişi sayıları için kotasyon çıkartılabilir.
Satıcılar: Müşteriye satış yapan satıcılar işlenir. Bunların hangi tur için ne kadar komisyon veya para alacaklarıda programa girilebilir.
Paketler: Birden fazla tur satıldığında müşteriye verilecek paket fiyatlar girilir..

SATIŞ ve OPERASYON
Bu kısımda satıcılara satış fişleri dağıtılır, bu fişler programa girilir, satışlara göre münferit veya grup turları işlenir, bu turların maliyetleri kontrol edilir ve girilebilir, Cari hesaplar, tahsilat ve tediye fişleri işlenebilir ve kasa hareketleri yazılabilir.
Voucher Verme: Eğer satış elemanlarınıza voucher dağıtıyorsanız hangi numaralı voucherları hangi satış elemanına verdiğiniz işlenir.
Voucherarın işlenmesi: Satılan turlar girilir. Müşterilerin hangi tarihte hangi tura katılacakları, alınacakları otel isimleri, müşterilerin isimleri işlenir. Turun fiyatı otomatik olarak gelir istenirse fiyat üzerinden indirim yapılabilir. Satıcının alacağı komisyon otomatik olarak görünür fakat istenirse değişebilir.
Münferit Satışlar: Turu ve tarihi vererek o tura katılacak kişilerin bilgisine erişilir. Bu tur için işlenen voucherların bilgileri ve turun toplam satış fiyatı önünüze gelir. Voucherları isterseniz buradanda işleyebilirsiniz.
Grup Satışlar: Grup halinde yapılan satışlar buraya işlenir. Yine satıcı eleman, aldığı komisyon, tur tarihi, indirimleri ve satış fiyatları isimleriyle birlikte bu alana girilebilir.
Münferit Tur Maliyetleri: Günlük turlardan oluşan maliyetler bu kısımda görünür. Gelen faturalarınızı işleyebilir ve anında gerçek kar zararınızı görebilirsiniz.
Grup Tur Maliyetleri: Gruplarınızdan oluşan maliyetleri bu kısımda görebilirsiniz. Gelen faturalarınızı işleyebilir ve anında gerçek kar zararınızı görebilirsiniz.
Tahsil Fişleri: Satıcılarınıza, Rehberlerinize, Lokanta ve Araç şirketlerinize para verdiğinizde bu alana işleyebilirsiniz.
Tediye Fişleri: Satıcılarınızdan, Rehberlerinizden, Lokanta ve Araç şirketlerinizden para aldığınızda bu kısma girebilirsiniz.
Döviz işlemleri: Farklı kurlardaki kasalarınızı takip edebilmek için kurlar arasında yaptığınız işlemler girilir.
Araç Bölme: Bir tura katılanları isterseniz farlı araçlara bölebilirsiniz.

LİSTELER
Bu kısımda bir çok liste vardır. Bunlardan bazıları aşağıdadır.
Voucher Listesi: Kim hangi tura ne satmış kaça satmış bunu görebilirsiniz.
Tur Listesi: Hangi tarihteki hangi tura kimler çıkacak hangi otellerden alınacak isimleriyle birlikte isteyebilirsiniz.
Tur/Satıcı Listesi: Satıcıların sattığı kişi sayılarının veya miktarının istatistiğini alabilirsiniz. Aynı raporu turların doluluk oranları olarakta isteyebilirsiniz.
Tur Kar/Zarar Listesi: Çıkan turlarınızdan oluşan karları veya zararları çeşitli istatistiklerle alabilirsiniz.
Kasa Hareketleri: Farklı kurlarda olan kasalarınızın son durumunu detaylarıyla birlikte isteyebilirsiniz.
Satıcı Cari: Satış elemanlarınızın ekstresini bu listeden alabilirsiniz.
Cariler: Araç şirketlerinin, Lokantaların ve rehberlerinizin borç alacak durumunu detaylarıyla birlikte isteyebilirsiniz.
Gelmeyen Voucherlar: Satıcılara verilen voucherların son durumunu, ellerinde olan stoğu görebilirsiniz.
Maliyet Listesi: Belirli tarih aralığında ve belirli bir maliyet tipi için oluşan veya oluşacak maliyetleri listeleyebilirsiniz.

Adres İnönü Mah. Elmadağ Cad. Elmadağ Apt. No:4 Kat:4 D:5 Elmadağ Şişli / İstanbul
Telefon 0212 250 13 81 / 0212 250 13 82
Email plan@planyaz.com.tr